Efektowny makijaż mineralny

Makijaż to nieodłączny element kobiecości – zapewnia efektowny wygląd, maskuje niedoskonałości natury, podkreśla jej atuty.

Zdarza się jednak, że wykonanie makijażu za pomocą tradycyjnych kosmetyków jest niemożliwe, przede wszystkim ze względu na skłonność do alergii lub fakt, że kobieta posiada cerę szczególnie wrażliwą. W tej sytuacji z pomocą przychodzą kosmetyki mineralne, należy jednak pamiętać, że wymagają one odpowiedniej aplikacji.

Kosmetyki mineralne z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem – są to produkty naturalne, hypoalergiczne, korzystnie wpływają na kondycję cery. Makijaż mineralny zapewnia równie korzystne efekty jak tradycyjny, choć jego wykonanie wymaga nie tylko czasu, ale także umiejętności.

Kilka istotnych kwestii o kosmetykach mineralnych

Główną cechą kosmetyków mineralnych jest sypka konsystencja, dlatego też bardzo łatwo się osypują, a ich aplikacja wymaga odpowiedniej sprawności. Ważne jest to, aby nie nakładać pędzelka do słoiczka, odrobinę kosmetyku należy wyłożyć na szklany lub plastikowy podstawek i delikatnie nabierać pędzelkiem. Należy pamiętać, by strzepnąć nadmiar pudru – jeśli tego nie zrobimy, na twarzy mogą pozostać nieestetyczne smugi. Czynność tę można powtarzać nawet kilkakrotnie, jest to lepsze niż nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku od razu.

Kolejną kwestią jest efekt maski,który można uzyskać nakładając zbyt dużą ilość kosmetyków mineralnych. Kosmetyki mineralne są bardzo wydajne, dlatego też warto minimalną ilość wsypać do miseczki i nabierać niewielkie ilości pędzelkiem. Stopniowe nakładanie pudru pozwala uzyskać pożądane efekty, czyli idealny odcień.

Prawidłowa aplikacja pudru mineralnego

Konsystencja pudru mineralnego różni się od tradycyjnego kosmetyku – jest lżejszy, nie zapycha porów, pozwala skórze oddychać, jest jednak bardziej sypki, a tym samym trudniejszy w aplikacji, jego nałożenie wymaga pewnej wprawy.

Ważną kwestią w zakresie makijażu mineralnego jest wybór odpowiedniego pędzla – w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, można wybrać pędzel flat top lub kabuki.

Flat top topędzel o zbitym włosiu, gęsto ściętym na płasko – jest idealny w przypadku mocniejszego krycia. Kabuki, mimo wykonania z włosia syntetycznego, jest lżejszy, bardziej miękki i delikatny, dlatego też warto używać go w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych.

Przed nałożeniem pudru mineralnego konieczne jest odpowiednie nawilżenie cery, czyli użycie kremu nawilżającego. Po wklepaniu kosmetyku należy poczekać, aż całkowicie się wchłonie, następnie można nakładać puder.

W przypadku cery skłonnej do przetłuszczania lub w sytuacji, gdy chcemy osiągnąć matowy efekt, wskazane jest nałożenie transparentnego podkładu.

Nigdy nie należy sypać pudru na twarz – kosmetyk należy wcierać delikatnymi ruchami okrężnymi, począwszy od policzków i kierując się ku brzegom twarzy.

Mokre aplikowanie

W przeciwieństwie do tradycyjnych kosmetyków, puder mineralny należy aplikować „na mokro”, czyli za pomocą zwilżonego pędzelka – w tym celu najlepiej zaopatrzyć się z buteleczkę z aplikatorem, który umożliwi sukcesywne zwilżanie pędzelka.

Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w przypadku cery pokrytej wieloma niedoskonałościami, w której przypadku konieczne jest optymalne krycie.

Do zwilżenia pędzelka można użyć zwykłą wodę, hydrolat lub wodę termalną. Dodatkowo warto zaopatrzyć się wacik nasączony hydrolatem, za którego pomocą można wykonać tzw. stemplowanie.

Wykonanie makijażu mineralnego wymaga czasu i sporych nakładów pracy, jednakże uzyskane efekty są trwałe i przede wszystkim bezpieczne.

Zapraszamy na stronę: silkglow.pl

Kategorie: Blog,