Jak bezpiecznie korzystać z komputera w firmie – część pierwsza

komputer w firmieKomputer w firmie a nieograniczony dostęp do sieci

Wiele firm zdecydowało się na blokowanie swoim pracownikom dostępu do stron www, które nie mają związku z obowiązkami, które się wykonuje. Chodzi o wszelkie serwisy społecznościowe, witryny tematyczne, komercyjne skrzynki pocztowe oraz komunikatory internetowe. W tym ostatnim przypadku wyjątkiem są te używane w firmie. Oczywiście nie ma się co dziwić takim zabiegom. Nieograniczony dostęp do zasobów Internetu sprawia, że uwaga pracowników może zostać naprawdę skutecznie odwrócona od zadań, które są im powierzane.

Z drugiej strony nie brakuje firm, których funkcjonowanie bez dostępu do sieci wydaje się być niemożliwe. Możliwość korzystania ze stron stanowiących ogromne źródło wiedzy czy e – konferencje są nieodłącznym elementem ich funkcjonowania. Dzieje się tak zwłaszcza w sektorze IT, w marketingu oraz sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy pracownik musi w sposób swobodny korzystać z sieci. Aby uniknąć stresu i nieprzyjemności związanych z niewłaściwym wykorzystywaniem firmowego komputera, warto poznać kilka przydatnych wskazówek. 

Komputer w firmie - rozpoczynamy pracę

jak zabezpieczyć komputer firmowyKażdy, kto rozpoczyna pracę w firmie i będzie korzystał z komputera, powinien poznać jego możliwości oraz zainstalowany na nim system operacyjny. Przyjrzeć trzeba się także programom, które niezbędne są do pracy oraz sprawdzić jaka jest ochrona antywirusowa. Warto też zobaczyć, jak wygląda kwestia ograniczeń dostępu do Internetu. Z pewnością dobrze w tym wypadku skorzystać z pomocy informatyka lub innej osoby, która zna się na tym temacie. Trzeba pamiętać o jednym: proszenie o pomoc to nic wstydliwego czy negatywnie odbieranego przez współpracowników.

Komputer w firmie i służbowe e-maile

Służbowe maile powinny być tworzone według wzorów, które firma przyjęła, jeśli chodzi o pisanie listów formalnych, podać czy innych pism urzędowych. Reprezentując firmę, nie wolno zapomnieć o przedstawieniu się oraz rzeczowym przedstawieniu treści naszej wiadomości. Konieczna jest także stopka.

Kategorie: Bezpieczny komputer,